Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Zajęcia dla kl. 4 w ramach Konferencji Asów Internetu
12.04.2024 godz. 07:03

„Z dużą mocą przychodzi duża odpowiedzialność” - zajęcia dla kl. 4 w ramach Konferencji Asów Internetu

14 marca br., na lekcji języka polskiego, uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli (na żywo) w Konferencji Asów Internetu 2024. Zajęcia online dla klas 4-6 pt. „Obywatel C., czyli co moc ma wspólnego z odpowiedzialnością” prowadziła pani Marta Florkiewicz-Borkowska. Celem konferencji jest wzmacnianie w uczniach wartości, które pomogą im eksplorować Internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, że każdy z nas jest Cyfrowym Obywatelem/ Cyfrową Obywatelką oraz ma określone prawa i obowiązki, a także wpływ na to, co robi i jak reaguje w Internecie. Na koniec lekcji czwartoklasiści mieli za zadanie stworzyć swojego superbohatera, który pomaga ludziom w sieci działać odpowiedzialnie, świadomie i z szacunkiem dla innych.
Pamiątką po tegorocznej konferencji są certyfikaty, które otrzymaliśmy po wypełnieniu przez p. K. Grzyb ankiety ewaluacyjnej i zamieszczeniu na stronie www.padlet.com Fundacji Szkoła z Klasą efektów naszej pracy.