Nabór do szkoły

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 54/2024 Prezydenta Miasta Kalisza od dnia 23 stycznia 2024 r. rozpoczynają się zapisy dzieci należących do obwodu Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja do klasy pierwszej.

Obwód Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja

ul. 3 Maja 16, 62-800 Kalisz:

- 3 Maja- cała ulica

- Adama Chodyńskiego- cała ulica

- Aleja Wojska Polskiego- zakres nr: od 172 do 176, tylko parzyste; zakres nr: od 173 do 185, tylko nieparzyste

- Alfonsa Parczewskiego- zakres nr:  od 1 do 4

- Babina- zakres nr: od 1 do 11

- Biskupia- cała ulica

- Cicha- cała ulica

- Garncarska- cała ulica

- Główny Rynek- cała ulica

- Grodzka- cała ulica

- Kanonicka- cała ulica

- Kokanińska- cała ulica

- Majkowska- cała ulica

- Niecała- cała ulica

- Nowy Rynek- cała ulica

- Plac Jana Kilińskiego- cała ulica

- Plac Jana Pawła II- cała ulica

- Plac Świętego Józefa- cała ulica

- Prosta- cała ulica

- Przeskok- cała ulica

- Stawiszyńska- zakres nr: od 1 do 17 tylko nieparzyste, zakres nr: od 2 do 10 tylko parzyste

- Szklarska- cała ulica

- Wał Bernardyński- zakres nr: od 2 do 8 tylko parzyste, zakres nr: od 1 do 7 tylko nieparzyste

- Warszawska- zakres nr: od 1 do 9

- Zamkowa- cała ulica

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ:

·        INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI  Z OBWODU SZKOŁY

Od dnia 26 lutego 2024 r. rodzice uczniów z obwodu szkoły mogą składać zgłoszenia dzieci do klasy pierwszej za pośrednictwem strony https://sp-kalisz.nabory.pl/  (zgłoszenie internetowe).
Dyrektor Szkoły  w razie powzięcia wątpliwości, co do wiarygodności danych przedstawionych w zgłoszeniu, może zażądać od składającego,  przedstawienia do wglądu wszelkich dokumentów potwierdzających  te dane.

·        INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI SPOZA OBWODU SZKOŁY

W sytuacji posiadania wolnych miejsc do klasy pierwszej dnia 6 maja zostanie uruchomiona rekrutacja dla dzieci spoza obwodu. Wniosek należy złożyć za pośrednictwem strony https://sp-kalisz.nabory.pl/
Wypełniony wniosek w formie elektronicznej należy wydrukować, złożyć czytelne podpisy obojga rodziców/opiekunów prawnych dziecka i złożyć osobiście w placówce I wyboru wraz z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów.

Komisja Rekrutacyjna w razie powzięcia wątpliwości, co do wiarygodności danych przedstawionych we wniosku, może zażądać od składającego, przedstawienia do wglądu wszelkich dokumentów potwierdzających  te dane.

Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej

Wyprawka ucznia klasy pierwszej:

·       2 zeszyty 16 kartkowe w 3 linie (najlepiej czerwone i niebieskie linie)

·       3 zeszyty 16 kartkowe w kratkę

·       piórnik: 2 ołówki, gumka, linijka, nożyczki, klej w sztyfcie,  temperówka, kredki ołówkowe

·       kredki świecowe typu Bambino

·       kredki- pastele olejne

·       farby plakatowe, pędzle, pojemnik na wodę, podkładka do malowania

·       plastelina

·       papier kolorowy

·       blok rysunkowy A-4(białe kartki)

·       blok techniczny A-4 (białe kartki)

·       blok techniczny  A-4 (kolorowe kartki)

-       blok techniczny biały A3

-       blok kolorowy A 3

·       2 teczki papierowe

-      patyczki do liczenia

-      chusteczki nawilżone

-      dodatkowy klej Magic

-      śniadaniówka

-      butelka na wodę

Dodatkowo:   zdjęcie na legitymację szkolną – podpisane na odwrocie( imię i nazwisko ucznia, adres zamieszkania)

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów.

·       obuwie na zmianę (w podpisanym worku)

·       strój gimnastyczny – biała koszulka i czarne lub granatowe spodenki (w podpisanym worku)

We wrześniu dzieci otrzymają w szkole podręczniki (wypożyczone ze szkolnej biblioteki) oraz zestaw ćwiczeń (na własność).

Religia- należy zakupić tylko podręcznik do religii (kupują uczniowie, którzy będą uczęszczać na lekcje religii) „Poznaję Boży świat – podręcznik do religii dla klasy I szkoły podstawowej”, autorzy: ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wydawnictwo: Jedność.