Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

XVII Festiwal Piosenki Ekologicznej
09.05.2019 godz. 10:35

Dnia 6 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kaliszu odbył się XVII Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielono Nam”. Kryteria konkursu to: muzykalność i dykcja, dobór repertuaru, wizerunek wykonawcy, ruch sceniczny. W skład trzyosobowego  jury wchodziły: przewodnicząca p. Magdalena Pęchorzewska, p. Maria Chojnacka oraz wylosowana spośród  nauczycieli p. Beata Mironowicz. Komisja konkursowa przyznała po trzy miejsca w kategorii solista i zespoły oraz cztery wyróżnienia.
W kategorii solista I miejsce zdobyła Ada Jarek z SP 17 w Kaliszu,  II miejsce Gabriela Księżak z SP w  Koźminku, III miejsce  Karolina Golińska z SP w Brzezinach. W kategorii zespół I miejsce zdobyły „Ekoludki” z SP w Koźminku, II miejsce „Zielone nutki” z SP w Brzezinach, III miejsce „Nutki z 17 –stki” z SP 17 w Kaliszu. Wyróżnienia otrzymali: Blanka Kiełbik z SP 9 w Kaliszu, Klaudia Majtas z SP Żelazków, Antonina Małecka SP 7 z Ostrowa Wielkopolskiego oraz zespół „Wesołe Nutki”  z SP 15 w  Kaliszu. Wszyscy laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody między innymi: globusy, mikroskop, wagę szalkową, zestawy lup i książki o tematyce ekologicznej.  Na wszystkich uczestników festiwalu czekały podczas przerwy konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek. Sponsorami naszego festiwalu byli : Prezydent Miasta Kalisza, Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Kaliszanie 2000, Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych, Firma Produkcyjno – Handlowa „PAULA,  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta „EKO”, Master Edukacja p. Łukasz Okoń ,Firma „ROCKNER” - p. Jacek Kaźmierczak, Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”, „Firma BHP – EX S.C”. – p. Michał Józefiak oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaliszu.