Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Planetarium w szkole
05.02.2024 godz. 12:48

Spotkanie składało się z kilku części:
1. Wprowadzenie: na tym etapie pan Daniel astronom inspirował i motywował uczestników do rozwijania pasji i spełniania marzeń. Prezentował teleskop, szkice obserwacyjne, meteoryt i zdjęcia z naszych podróży astronomicznych po świecie, za zaćmieniami Słońca.
2. Seans na żywo: seans oparty na rzeczywistym widoku nieba, z narracją. Prezentacja gwiazd, gwiazdozbiorów, planet,ciekawych zjawisk astronomicznych. Czyli wszystko to, co każdy uczestnik we własnym zakresie może zobaczyć na niebie, bez użycia teleskopu.
3. Seans "Kolorowy Wszechświat": 10 minutowy film symulujący lot w kosmos. Ukazuje piękno "Kolorowego Wszechświata" - zwiedzanie odległych planet, mgławic i galaktyk.