Nasz uczeń na gali wręczenianagród i wyróżnień w Poznaniu
24.06.2019 godz. 13:46

18 czerwca br. w sali Auditorium Maximum Collegium Iuridicum Novum w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień  w konkursie „100 lat UAM”.
       Organizatorem i fundatorem nagród w konkursie był Zarząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Uroczystość w imieniu Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego pani Marzeny Wodzińskiej otworzył i przekazał laureatom gratulacje pan Czesław Kruczek – Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs „100 lat UAM” miał na celu wzbudzenie zainteresowania historią Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, biografią jego patrona, historią absolwentów oraz promocję Uniwersytetu i jego tradycji. Dzięki uczestnictwie w konkursie młodzież miała możliwość rozwijania zainteresowań artystycznych i kreatywności.

Uroczystość uświetnił występ aktorów Teatru Krokodyl w spektaklu pt. „Morska Opowieść”.

Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły Ernest Mazurczak z klasy 4b, którego nauczycielką j. polskiego jest p. Katarzyna Grzyb. W kategorii szkoła podstawowa kl. I-IV za wiersz rymowankę Ernest zdobył wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!