Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Klasa 2b ogląda teatrzyk japoński w sali chillout
12.04.2024 godz. 06:56

Dzieci mogły uczestniczyć w wywodzącym się z Japonii teatrzyku Kamishibai, gdzie na kartkach papieru tętni życie, mieszkają bohaterowie, toczą się przygody, dzieją się dziwy, dobro walczy ze złem. Przedstawienie skupione wokół ilustracji zachwyca najmłodszych obrazem, pozwala chłonąć książkę bez słów i czytać ją przez zapatrzenie. Warsztaty przeprowadzone przez p.Joannę Bednarczyk były okazją, by dzieci własnym baśniowym historiom nadały kształt i kolor.

W sali chillout klasa 2b realizuje także program Apteczka Pierwszej pomocy Emocjonalnej, dzieci poznają sposoby na relax i rozładowanie negatywnych emocji, rozmawiają o uczuciach, słuchają bajek z morałem oraz trenują mindfullness.