Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

I Powiatowy Konkurs Informatyczny Mistrz Klawiatury
06.06.2023 godz. 16:35

W dniu 6 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Informatyczny "Mistrz Klawiatury". Celem konkursu jest kształcenie umiejętności posługiwania się klawiaturą jako podstawowym urządzeniem komunikacji z komputerem, oraz kształtowanie nawyku bezwzrokowego pisania dziesięcioma palcami.

W konkursie wzięło udział 24 uczniów z 7 różnych szkół podstawowych. Przybyli przedstawiciele szkoły podstawowej w Skarszewie, w Kokaninie, w Goliszewie ale również w Żelazkowie.

Zmagania w konkursie były niezwykle emocjonujące. Uczestnicy usiedli przed klawiaturami, gotowi do rywalizacji. Ich palce poruszały się z zawrotną prędkością, a oczy skupione były na ekranach monitorów. Każdy błąd mógł kosztować cenne sekundy i przesądzić o końcowym wyniku.

Po zaciętej walce i intensywnym pisaniu, z ogromną dumą ogłaszamy, że konkurs wyłonił 5 mistrzów klawiatury, którzy otrzymali puchary:

Mistrz klawiatury klas 4: Mateusz Gajewski

Mistrz klawiatury klas 5: Łukasz Antoniak

Mistrz klawiatury klas 6: Jakub Woźny-Urbański

Mistrz klawiatury klas 7: Szymon Nogaj

Mistrz klawiatury klas 8: Jakub Skraburski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i udowodnili swoje umiejętności. Wasze zaangażowanie i wysiłek były godne podziwu. Dziękujemy również nauczycielom i opiekunom, którzy wsparli uczniów w przygotowaniach do konkursu.

Mistrz Klawiatury to nie tylko okazja do rywalizacji, ale również doskonała nauka szybkiego i poprawnego pisania na klawiaturze. Uczestnicy nabrali cennego doświadczenia i zdobyli nowe umiejętności, które z pewnością będą przydatne w przyszłości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu konkursu Mistrz Klawiatury. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów w ich drodze do mistrzostwa klawiatury!