Drzwi otwarte szkoły!
19.03.2019 godz. 13:43

Dnia 18.03.2019 w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/20 rozpoczną naukę w oddziale przedszkolnym i klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Wszystkich gości bardzo serdecznie powitała pani Dyrektor Beata Zalewska, która zaprezentowała zgromadzonym bogatą ofertę edukacyjną placówki. Rodzice dowiedzieli się, że nasza szkoła jest szkołą przyjazną dziecku, dba przede wszystkim o rozwój i bezpieczeństwo uczniów. Dzieci uczą się w nowocześnie wyposażonych salach: jako Cyfrowa Szkoła posiadamy: nowe komputery, tablety, projektory, tablice interaktywne, e- dziennik. A nasze zaplecze sportowe – 2 sale gimnastyczne, planowane boisko sportowe, plac zabaw, sprzyjają rozwojowi fizycznemu naszych uczniów. W szkole jest też bardzo dużo zajęć pozalekcyjnych, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie interesującego, aby mogło rozwijać swoje zdolności. Później w  zaczarowany świat bajek  wprowadziły nas dzieci, które przygotowały ciekawe przedstawienie pt. "O żabkach i biedronce" pod kierownictwem pani: Angeliki Michałowskiej Pająk. Pani Joanna Kucharska omówiła prezentację multimedialną o naszej szkole. W przygotowanej dla rodziców prezentacji  przybliżono tajniki edukacji wczesnoszkolnej (m.in.: ofertę edukacyjną, wybrane metody pracy, uroczystości, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, zabawy). Prowadząca zwróciła uwagę na to, ze nasza szkoła jest otwarta na zainteresowania i potrzeby wszystkich dzieci. Podkreśliła, że każdy ma szansę odnieść sukces. Później pomieszczenia szkolne stanęły otworem przed uczniami i ich rodzicami. Dzieci mogły brać udział w warsztatach plastycznych, korzystały także z pracowni komputerowej, sali gimnastycznej, kąciku zabaw, sali świetlicowej. Bawiły się wykorzystując tablice interaktywne oraz liczne pomoce dydaktyczne. Na przyszłych pierwszoklasistów czekała również pani pedagog, która zaprasiła do obejrzenia gabinetu oraz opowiadała o swojej pracy, dzieci poznały też gabinet pani logopedy, świetlicę, bibliotekę i sale lekcyjne. Czas mijał bardzo szybko, a przyszli uczniowie i ich rodzice mogli się przekonać, że nasza szkoła jest bardzo przyjazna dziecku i sprzyja jego rozwojowi na najwyższym poziomie. Do zobaczenia we wrześniu!