Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

X Koncert Charytatywny
18.12.2019 godz. 14:03

W czwartkowe popołudnie w naszej szkole odbył się doroczny Koncert Charytatywny. Swoje talenty artystyczne prezentowały dzieci, oklaskiwane przez swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków. W powietrzu zaś unosiło się dobro. Bardzo wiele osób licytowało przeróżne gadżety, nie tylko związane ze świętami. Tego jednego dnia nikt tu nie żałował pieniędzy. Każdy grosz z licytacji trafił do podopiecznego Fundacji "Serce dla Serca" Wiktora Stefaniak, ucznia 3 klasy naszej szkoły. Gorące serca wielu osób sprawiły, że ta rodzina będzie mieć radosne święta.

Koncert charytatywny odbył się w naszej szkole już po raz dziesiąty. Sala sportowa, korytarze szkolne pełne były mieszkańców Kalisza. To jedyny taki dzień w roku, kiedy do naszej podstawówki przychodzą takie tłumy ludzi. Społeczność szkolna przygotowała na ten wyjątkowy dzień mnóstwo atrakcji. Na kiermaszu świątecznym można było zakupić ozdoby świąteczne i inne gadżety, a także pyszne słodkości. Wszystko zostało wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. W sali sportowej natomiast przed swoimi rodzicami prezentowali się uczniowie szkoły, fantastycznie przygotowani przez swoje wychowawczynie i nauczycieli. Wystąpił zespół Piano Song, oraz uczniowie z muzycznej szkoły "Music Story".

Najwięcej braw zebrały najmłodsze dzieci - przedszkolaki. Tego dnia na sali pełno było aniołów, Mikołajów, śnieżynek, reniferów i innych przebierańców.

Mnóstwo choinek i innych ozdób świątecznych można było wylicytować podczas koncertu.

Wszystkie zebrane tego wieczoru pieniądze, a jest to kwota 6188,36,  zostaną przekazane na rzecz ucznia naszej szkoły i podopiecznego Fundacji "Serce dla Serca" Wiktora Stefaniak, który zmaga się z cukrzycą. 

Dziękujemy wszystkim za okazane serca i zapraszamy na koncert za rok!