Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Wśród bohaterów Sienkiewicza
25.06.2022 godz. 19:39

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny pt. „Wśród bohaterów Sienkiewicza” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Kaliszu rozstrzygnięty!

Miła wiadomość na zakończenie roku szkolnego. Nasza uczennica z klasy 7B Ania Kominkiewicz zajęła I miejsce (w grupie klas VII – VIII) w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym „Wśród bohaterów Sienkiewicza”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 w Kaliszu. Zadaniem uczniów było napisanie wywiadu z bohaterem literackim z wybranego utworu Henryka Sienkiewicza lub z samym Sienkiewiczem. Oczywiście należało się w nim wykazać znajomością lektury lub życiorysem pisarza. Ania napisała wywiad z Nel, bohaterką „W pustyni i w puszczy”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!