Światowy Dzień Autyzmu
03.04.2019 godz. 09:35

2 kwietnia 2019 roku w naszej szkole dominował kolor niebieski! Wszystko po to, by uczniowie zrozumieli na czym polega autyzm, jak się objawia oraz jak powinniśmy się zachowywać w relacjach z osobami dotkniętymi autyzmem. Uczniowie przygotowali plakaty, które udekorowały salę i korytarz szkolny. W sali gimnastycznej odbyła się bardzo ciekawe spotkanie z p. Piotrem Tomankiewiczem - prezesem Fundacji Nowa Nadzieja. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o symptomach autyzmu oraz przybliżył nam tematykę zasad funkcjonowania fundacji. W drugiej części obchodów Dnia Autyzmu uczniowie klas młodszych obejrzeli krótki film pt.” Wszyscy jesteśmy różni” a dzięki zabawom edukacyjnym mieli okazję choć przez chwilę poczuć się jak dziecko dotknięte tym zaburzeniem.