Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Strajk!
07.04.2019 godz. 22:50

Drodzy Rodzice!

Zdajemy sobie sprawę, że nasz protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Mamy wspólny cel: jest nim dobra edukacja. A dobrej szkoły nie stworzymy bez dobrych i godnie opłacanych nauczycieli. Protestujemy, bo zależy nam na przyszłości edukacji!
Ten protest wynika z troski o uczniów.
Podejmując decyzję o strajku – niełatwą i obarczoną wieloma wątpliwościami – nie damy sobie wmówić, że jest to działanie przeciw naszym uczniom. Najbardziej krzywdzi naszych uczniów reforma, która została napisana na kolanie i przeprowadzona w tempie rewolucyjnym. Mamy wrażenie, że zaplanowali ja ludzie, którzy o szkolnictwie, a tym bardziej o uczniach nie maja zielonego pojęcia.
Nie jest to protest wyłącznie płacowy – owszem chodzi w nim o pieniądze ale przede wszystkim o godność naszego zawodu. Mamy dość kłamstw na temat czasu naszej pracy, mamy dość swojej pensji, która budzi powszechne politowanie i wiecznego udawania, że nauczyciel ma misję i nie powinien mówić o pieniądzach. Będziemy strajkować!