Samodzielność i kreatywność uczniów
11.03.2019 godz. 14:09

Na jednej ze styczniowych lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5a  grali w samodzielnie wykonane gry planszowe tematycznie związane z lekturą „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”.  Był to końcowy etap zadania, nad którym pracowali jeszcze w starym roku kalendarzowym, ale dopiero w styczniu uczniowie mieli okazję do wspólnej rywalizacji i utrwalenia treści książki.

Jak podkreśliła polonistka p. K. Grzyb, uczniowie bardzo chętnie podjęli się wykonania tego zadania; każdy zespół poświęcił na nie wiele czasu i wykazał się kreatywnością (opracował zasady gry, nadał tytuł, wykonał planszę, a także kostki, pionki czy karty do gry).  Poza tym w ten sposób piątoklasiści doskonalili umiejętność planowania pracy, współdziałania w zespole, mieli też okazję do wymiany poglądów.

Styczniowa lekcja wywołała wiele pozytywnych emocji, a uczniowie nie mogą doczekać  się kolejnego zadania.