Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Projekt informatyczny Mannequin Challenge
12.03.2019 godz. 10:13

Po co kręcić filmiki, na których nic się nie dzieje? A w tle cały czas leci ta sama muzyka... Bo... to najgorętszy trend w Internecie! Mowa o Mannequin Challenge – najpopularniejszej ostatnio zabawie, polegającej na nagrywaniu komórką scenek, podczas których biorący w nich udział ludzie zastygają w pozach niczym manekiny. A podkład dźwiękowy stanowi zawsze jedna piosenka – Black Beatle hip-hopowego duetu Rae Sremmurd. Pomysł spodobał się nie tylko zwykłym ludziom, ale i gwiazdom. Swoje wideo nagrały już Destiny's Child, Britney Spears, Adele, Kate Hudson i Courtney Cox, top modelki VS oraz... Hilary Clinton. Skoro takie światowe gwiazdy podjęły to wyzwanie to oczywiście my też! Grupa uczniów z klas starszych stworzyła filmik w sali informatycznej... Takie przedsięwzięcie wymaga od uczniów przede wszystkim współpracy... Jak pokazują badania, to właśnie z pracą zespołową mają największy problem młodzi Polacy wchodzący obecnie na rynek pracy. Jak spowodować, by każdy uczestnik grupy odnalazł w niej swoją rolę, w której poczułby się ważny i doceniony. Jak nauczyć się komunikować uwzględniając czyjeś zdanie. Jak jednocześnie podejmować wspólnie trudne decyzje, nie wykluczając z grupy oponentów. Nauka w tym zakresie jest kluczowa w kontekście budowy społeczeństwa obywatelskiego i rozwiązywania globalnych problemów, które wymagają podjęcia współpracy sztabów ekspertów z różnych dziedzin. My oczywiście daliśmy radę... Choć dla wielu Mannequin Challenge może się wydawać infantylny, to właśnie z tych wszystkich powodów, warto dać mu szansę. Tym bardziej, że młodzież chętnie wzięła w nim udział. Uczniowie wzmocnili swoje relacje i pojawiła się satysfakcja z osiągniętego rezultatu. Niebawem nasz filmik będzie można obejrzeć!