Nowe boisko przy naszej szkole oficjalnie otwarte!
17.06.2019 godz. 12:34

O godzinie 10:00 odbyło się oficjalne otwarcie obiektu z udziałem prezydenta Krystiana Kinastowskiego, który wraz z dyrektor SP nr 1 Beatą Zalewską przeciął symboliczną wstęgę. Boisko poświęcił Ksiądz Prałat Adam Modliński.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów SP nr 1 a także występ kaliskiego rapera MC Sobieskiego. Na koniec rozegrany został mecz piłki nożnej – młodzież kontra oldboje.
W wydarzeniu uczestniczyli: przedstawiciele Miasta Kalisza – prezydent Krystian Kinastowski, radni Marian Durlej i Eskan Darwich, naczelnik Kancelarii Prezydenta Miasta Marcin Cieloszyk, naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Witczak, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 z dyrektor Beatą Zalewską na czele, Rady Osiedla Śródmieście I, duchowieństwa.