Na zajęciach języka polskiego jako obcego…
22.11.2022 godz. 17:21

Uczniowie z doświadczeniem migracyjnym uczęszczający do klasy 8c (Kira, Maria, Olexii) i 7a (Dmytro) niedawno zakończyli pracę nad wspólnym projektem „Zagraj z nami w …”. Jego celem było stworzenie gry planszowej, dzięki której uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat naszego kraju, jednocześnie wzbogacając słownictwo oraz kształcąc umiejętność czytania ze zrozumieniem i wyszukiwania odpowiednich informacji w różnych źródłach. Młodzież z dużym zaangażowaniem przystąpiła do pracy, a ponieważ informacji tych było bardzo dużo, skupiła się na polskich symbolach narodowych i dwóch świętach, które obchodzimy 11 listopada i 3 maja. Uczniowie ustalili zasady gry i ułożyli pytania. Kolejnym etapem było wykonanie kart z pytaniami i planszy. Po zakończeniu pracy swoją grę "Polskie symbole i święta narodowe" uczniowie zaprezentowali kolegom i koleżankom z klasy 8c.