Język polski plastycznie!
26.02.2021 godz. 10:54

Niedawno na języku polskim uczniowie klas szóstych wykonywali ilustracje do wybranej bajki Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry lub Jana Brzechwy. Zabawę w ilustratorów bajek zakończyli klasowymi konkursami na najładniejsze prace. W klasie 6A najwięcej głosów uzyskały prace Janka Olkiewicza i Patrycji Kobyłki, w 6B Julii Walczak, a w 6C Amelii Rynkowskiej. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Marysia Ochocka i Wiktor Janiszewski z kl.6B oraz Julia Klajbert z 6C.
Z kolei uczniowie klasy 7a mieli za zadanie przedstawić swoją wizję jednej z planet, które odwiedził Mały Książę, bohater książki A. de Saint – Exupery’ego. Głosami uczniów zwyciężyła praca wykonana przez Nadię Darwich, a wyróżnienie otrzymały aż trzy osoby: Zuzanna Stendera, Ada Stendera i Zuzanna Wejman.
Zobaczcie efekty ich pracy.