Festyn rodzinny w Parku Przyjaźni
11.05.2022 godz. 16:18

Zapraszamy w najbliższą niedzielę, 15 maja do Parku Przyjaźni na festyn rodzinny.

Podczas festynu nastąpi otwarcie tężni, któremu będzie towarzyszyło wiele atrakcji. Dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w rodzinnej grze terenowej z nagrodami – zapisy będą prowadzone na boisku piłkarskim w parku w godz. 14:00 – 16:00. Start zaplanowany jest na godz. 16:30. Regulamin poniżej. W tym dniu w parku zagoszczą ciężarówki z jedzeniem oraz Holi Święto Kolorów. Amfiteatr wypełnią występy artystyczne. Na stoisku Miasta Kalisza będzie można m.in. zasięgnąć informacji na temat Kaliskiej Karty Mieszkańca.

Podczas pikniku przewidziano także pokaz akcji ratunkowej, pomiary ciśnienia tętniczego, glikemii, konsultacje dietetyczne, kosmetologiczne, czy fizjoterapeutyczne. Rodzice będą mogli dowiedzieć się, jak zadbać o właściwą postawę dziecka, a także własny zdrowy kręgosłup.
Nie zabraknie gier i zabaw zręcznościowych, konstrukcyjnych, czy kreatywnych.

Przewidziano animacje dla dzieci oraz gry planszowe, stoisko z uwolnionymi książkami oraz naukę techniki nordic walking.

Na pełen atrakcji festyn rodzinny zapraszamy w godz. 16:00 – 19:00.

Święto Kolorów rozpocznie się wcześniej,
o godz. 14:00.

Organizatorem festynu rodzinnego w Parku Przyjaźni jest Miasto Kalisz.
Partnerami są: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Kalisz, Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu.

REGULAMIN TERENOWEJ GRY RODZINNEJ

I. Cel imprezy

1. Promocja aktywnego stylu życia, turystyki i rekreacji.
2. Popularyzacja aktywnych form wypoczynku.
2. Zacieśnianie więzi rodzinnych.

II. Organizator

Organizatorem imprezy jest Miasto Kalisz, Główny Rynek 20, 62-800 Kalisz

III. Termin i miejsce

1. Terenowa gra rodzinna odbędzie się w dniu 15 maja 2022r. w Parku Przyjaźni w Kaliszu.
2. Zapisy w dniu imprezy od godziny 14:00 do 16:00 w Parku Przyjaźni na płycie boiska do piłki nożnej.
3. Możliwa jest tylko rejestracja na miejscu.
4. Start o godzinie 16:30.
5. Maksymalny czas na wykonanie zadania 2 godziny.
5. Start i meta na płycie boiska do piłki nożnej w Parku Przyjaźni.

IV. Uczestnictwo

1. Organizator Terenowej Gry Rodzinnej zaprasza wszystkie rodziny do wspólnej zabawy.
2. W grze startuje się rodzinnie. Każda drużyna składa się co najmniej z 1 osoby pełnoletniej i 1 dziecka.
3. Zawodnicy trasę pokonują równocześnie trzymając się na szlaku w bliskiej od siebie odległości.
4. Drużyny mogą liczyć od 2 do 6 osób.

V. Opis gry

1. W Parku Przyjaźni zlokalizowanych zostanie 12 punktów oznaczonych chorągiewkami.
2. Na każdym z punktów zamieszczona zostanie zagadka/pytanie.
3. Rodzina otrzyma kartę na której należy wpisać poprawną odpowiedź na pytanie.
3. Poprawna odpowiedź oceniania będzie na mecie gry.
4. Celem gry jest poprawne odgadnięcie wszystkich pytań i powrót na linie mety w jak najszybszym czasie.
5. Po rozwiązaniu zagadek na mecie gry na każdą drużynę czeka zadanie sprawnościowe.
6. Czas zakończenia rodzinnej gry terenowej, to ukończenie przygotowanego toru przeszkód.
7. Każda z przeszkód musi być pokonana przez co najmniej jedną osobę z drużyny.
8. Za każdą niepokonaną przeszkodę doliczane zostają 2 minuty.
9. Za każdą złą odpowiedź na karcie doliczana jest 1 minuta.
10. Dla wszystkich uczestników gry przewidziane są nagrody niespodzianki.
11. Drużyna która pokona trasę w najkrótszym czasie i z poprawnymi odpowiedziami na karcie otrzyma nagrodę specjalną.