Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu
Szkoła

Dzień Ziemi
24.04.2022 godz. 09:23

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi przeprowadzono konkurs plastyczny pod hasłem „EKO-MODA”. Uczniowie zaprezentowali stroje, które wyróżniały się oryginalnością, pomysłowością oraz dbałością wykonania w najmniejszym szczególe.

Modelki i modele prezentowali swoje stroje przy dźwiękach muzyki, czując się jak na prawdziwym wybiegu. Po długich debatach jury w składzie pani Paulina Kryszak, pani Alicja Pecolt-Matyjak oraz pani Agnieszka Stasiak wybrała 4 najlepsze stroje: 3 miejsce egzekwo zajęła Zuzanna Herc, Anna Misztal, 2 miejsce Zuzanna Olszyna a 1 miejsce jednomyślnie zostało przyznane Mateuszowi Staszkiewiczowi. Gratulujemy!
Za oryginalność pomysłów należą się podziękowania rodzicom, którzy włączyli się w to dzieło. Niepowtarzalne kreacje mogłyby być inspiracją dla profesjonalnych projektantów mody. Organizatorami konkursu była pani Małgorzata Serocka oraz pani Agnieszka Stasiak.

W trakcie obrad jury pani Joanna Kucharska podsumowała konkurs „Myśl globalnie-działaj lokalnie”, wręczyła uczestnikom dyplomy podziękowania za udział oraz przedstawiła prezentacje z pracami uczniów.

W ramach Światowego Dnia Ziemi odbył się także szkolny interaktywny konkurs wiedzy ekologicznej. Najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce Zuzanna Olszyna kl. 4b
II miejsce Lena Cześkiewicz kl. 5a
III miejsce Mateusz Janiak kl. 8a
Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody.

To był cudowny, niezapomniany dzień…